novak djokovic 1dan ao

Đoković savladao Nišikorija na startu Mastersa u Londonu

Najbolji svetski teniser Novak Đoković pobedom je startovao odbranu titule na završnom Mastersu u Londonu, pošto je danas u prvom kolu savladao Japanca Keija Nišikorija sa 6:1, 6:1.
Srpski teniser je do pete pobede u sedmom međusobnom duelu protiv Nišikorija stigao posle nešto više od 60 minuta sjajne igre.
Đoković je od starta zaigrao odlično i brzo poveo sa 3:0. Osmi teniser sveta nije imao šanse protiv danas nezaustavljivog Đokovića, koji je prvi set osvojio posle pola sata igre.
U drugom setu preslikana igra iz prvog, Đoković odmah uzima servis protivniku i do kraja mirno privodi meč kraju.
Meč u Londonu počeo je minutom ćutanja zbog tragičnog terorističkog napada u Parizu.
Đoković se nalazi u „Sten Smit“ grupi zajedno sa Rodžerom Federerom, Tomašem Berdihom i Keijem Nišikorijem, dok se u drugoj grupi „Ilije Nastase“ nalaze se Endi Marej, Stanislas Vavrinka i David Ferer.
U drugom meču „Sten Smit“ grupe od 21.00 sati sastaju se Rodžer Federer i Tomaš Berdih.
Po dva najbolja tenisera iz svake grupe unakrsno će se sastati u polufinalu, a 1.500 ATP bodova brani Đoković.
Ukupan nagradni fond Mastersa u Londonu iznosi 7.000.000 dolara.

Povezana vest:  Aleksandra Krunić bez plasmana u četvrtfinale turnira u Istanbulu