filip_krajinovic_forhendATP KOŠICE

Krajinović u polufinalu

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u polufinale čelendžera u Košicama, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Slovaka Miloslava Mečira rezultatom 6:2, 6:4.

Protiv neuporedivo iskusnijeg protivnika Krajinović je odigrao odličan meč. U prom setu je veoma agresivnom igrom potpuno zbunio Mečira i dosta lako je napravio dva brejka.

Kada je u prvom gemu drugog seta još jednom oduzeo servis protivniku, Krajinović je bez većih problema čuvao tu prednost do kraja. Nedostatak iskusva video se, ipak, u desetom gemu, kada je naš mladi teniser servirao za set.

Povezana vest:  DAVIS CUP 2011, Španija u Ostinu pobedila SAD

Mečir je poveo 40:0 i imao tri prilike da se vrati u meč, ali je tada Krajinović napravio mali podvig i sa pet vezanih poena zabeležio treću pobedu na ovom turniru.

Plasman u polufinale doneo mu je 29 bodova, koji mu osiguravaju ulazak među 200 najboljih igrača sveta.

Za ulazak u finale Krajinović će se boriti protiv Brazilca Kaijo Zampijerija, koji na ATP listi zauzima 209. poziciju.

Povezana vest:  Zvonarjeva zbog povreda završila takmičenje u Parizu