Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Rimu, pošto je večeras pobedio Keija Nišikorija iz Japana.
Đoković je pobedio sa 2:1 u setovima (2:6, 6:4, 7:6), za tri sata i četiri minuta igre. On će u finalu igrati protiv Britanca Endija Mareja, koji je bio ubedljiv protiv Lika Puja iz Francuske.
Najbolji teniser sveta je poveo na početku meča, ali je potom imao problema sa žuljem, zbog čega je tražio lekarsku pomoć. Nišikori je to iskoristio i lako dobio prvi set, pošto je dva puta oduzeo servis protivniku.
Đoković je u drugom setu namučio Japanca, ali mu je brejk uzeo tek u poslednjem gemu pri vođstvu 5:4, iako je imao više brejk lopti.
Srpski teniser je dobro počeo treći set poveo 3:0, ali kod 4:1 nije iskoristio dve brejk lopte. Nišikori je potom vratio brejk i izjednačio na 4:4. Đoković potom nije iskoristio meč loptu na servis protivnika, pa je seto rešen u taj brejku.
Tada je, nakon nekoliko mini brejkova, Đoković ipak došao do nove tri meč lopte i iskoristio treću za novo finale turnira masters serije.