ilija_bozoljac_tenis2.jpgATP VIMBLDON

Bozoljac u drugom kolu kvalifikacija

Srpski teniser Ilija Bozoljac uspešno je startovao u kvalifikacijama za gren slem turnir u Vimbldonu, pošto je danas u prvom kolu savladao Italijana Simonea Vanjacija rezultatom 7:5, 6:4.

Oba seta protiv 210. igrača sveta Bozoljac je počinjao loše, ali bi potom pojačavao tempo, nametao svoju igru i na kraju uspešno preskočio prvu prepreku na putu do glavnog žreba.

Povezana vest:  Bojana Jovanovski u 2. kolu turnira u Taškentu

Vanjaci je u prvom setu vodio 4:1 i izgledalo je da će dobiti taj deo igre, ali je tada došlo do potpunog preokreta. Bozoljac je sa dva vezana brejka došao do prednosti i posle velike borbe u 12. gemu, kada je spasio dva brejk poena, dobio set.

Italijan je i u drugom setu prvi došao do prednosti i poveo 2:0, nakon čega se ponovo scenario iz prvog seta. Bozoljac je ponovo dva puta oduzeo protivniku servis i stigao do zaslužene pobede.

Povezana vest:  DAVIS CUP FINALE 2010, Sa NIS-om u finalu Dejvis kupa, TSS poziva navijače za podršku

U drugom kolu naš teniser će igrati protv 245. igrača sveta Španca Danijela de la Nave Munjosa. Sa njim je do sada odigrao samo jedan meč, ove godine u Meknešu u Maroku, i pobedio sa 6:4, 7:5.