Britanski teniser Endi Mari osvojio je danas, peti put u karijeri, turnir u Kvinsu u Londonu, pošto je u finalu pobedio devetog tenisera sveta, Kanadjanina Miloša Raonića, u tri seta, 6:7, 6:4, 6:3.

Mari je tako postao prvi teniser koji je pet puta trijumfovao u Kvinsu, gde je trofeje osvajao 2009, 2011, 2013. i 2015. godine.

Po četiri puta turnir su osvajali Džon Mekinro, Endi Rodik, Boris Beker, Lejton Hjuit i Roj Emerson.

Povezana vest:  Đoković otvara teniske terene na Tari

U prvom setu igrači su osvajali svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku, koji je Raonić dobio rezultatom 7:5. Kanadjanin je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:0, ali je njegov protivnik osvojio pet uzastopnih gemova i preokrenuo. Obojica su posle toga osvojili po gem na servis, pa je drugi igrač sveta izjednačio na 1:1 u setovima.