Srpski teniser Novak Đoković neće odbraniti titulu na mastersu u Šangaju pošto je danas u polufinalu izgubio od 19. igrača sveta Španca Roberta Bautiste Aguta u dva seta 4:6, 4:6.

Prvi teniser sveta izgubio je za sat i 48 minuta i pretrpeo prvi poraz u šest duela sa Agutom.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, sve do 10. gema kada je Španac napravio brejk i osvojio prvi set. Posle toga Đoković je slomio reket.

U drugom setu nije bilo brejka sve do šestog gema, kada je Španac poveo sa 4:2. Đoković je odmah vratio brejk, ali mu je Agut ponovo oduzeo servis i vratio dva gema prednosti.

Agut je servirao za pobedu u devetom gemu, ali je Đoković uspeo da spasi tri meč lopte, ponovo je vratio brejk i smanjio na 4:5. Srpski teniser je u narednom gemu servirao za izjednačenje, ali mu je Agut oduzeo servis i posle ukupno četvrte meč lopte ostvario prvu pobedu protiv prvog igrača sveta.

Povezana vest:  Lajović u drugom kolu Masters turnira u Parizu

Agut će u polufinalu igrati protiv pobednika duela britanskog tenisera Endija Mareja i Francuza Žila Simona.