Srpski teniser Novak Đoković pobedio je danas devetog igrača sveta Austrijanca Dominika Tima posle tri seta, 6:7, 6:0, 6:2, u prvom kolu završnog ATP turnira u Londonu.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, pa je set rešen u taj-brejku, koji je Tim dobio sa 12:10. Austrijanac je poveo sa 6:3 u taj-brejku, ali je iskoristio tek sedmu set loptu, dok je Đoković propustio jednu, pri vođstvu 9:8.

Povezana vest:  Ivanović, Janković i Troicki sutra na terenu

Drugi teniser sveta potpuno je dominirao u drugom setu, nije dozvolio protivniku da osvoji gem i posle 22 minuta izjednačio je na 1:1 u setovima.

Đoković je sa dobrom igrom nastavio i u trećem setu, oduzeo je servis protivniku u trećem i sedmom gemu, tu prednost je sačuvao pa je posle dva sata i pet minuta ostvario pobedu.

Povezana vest:  WTA KOPENHAGEN, Jelena Janković u polufinalu turnira u Kopenhagenu

Đoković je do sada pet puta pobeđivao na završnom ATP turniru, od kojih četiri uzastopno.

U drugom meču u grupi Ivan Lendl večeras igraju Kanađanin Miloš Raonić i Gael Monfis iz Francuske.