Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Madridu, pošto je danas u trećem kolu pobedio Španca Felisijana Lopesa u dva seta 6:4 i 7:5. Djoković je u 10. okršaju sa Lopesom do devete pobede došao posle 33 minuta igre.

Srpski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv Japanca Keija Nišikorija koji je ranije danas sa 6:4 i 6:3 pobedio Španca Davida Ferera.

Povezana vest:  VESLANJE, Četiri posade ispunile A kriterijum

Srpski teniser je za razliku od jučerašnjeg duela pružio bolji i konstantniju igru. Znatno bolje je servirao, rivalu je dopustio samo jednu šansu za brejk, koju je spasao, dok je na servis protivnika bio dosta agresivniji.

Drugi teniser sveta je u prvom setu u 10. gemu iskoristio drugu priliku za brejk i tako došao do prednosti od 1:0 u setovima.

Povezana vest:  Jakšić eliminisana na startu turnira u Katovicama

Drugi set je takodje bio neizvestan, Lopes je pružio veći otpor, ali je Djoković na kraju ipak uspeo da dodje do brejka u 12. gemu i tako izbori plasman u četvrtfinale mastersa u Madridu. Nagradni fond masters turnira u Madridu je 5.439.350 dolara.