Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale masters turnira u Madridu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Belgijanca Davida Gofana u dva seta, 7:6 (3) i 6:2.

Nadal će u polufinalu igrati protiv drugog tenisera sveta Novaka Djokovića, kome je ranije danas meč četvrtfinala predao Japanac Kei Nišikori. To će biti 50. duel izmedju Djokovića i Nadala. Španac je do drugog trijumfa u isto toliko medjusobnih duela s Gofanom došao posle 120 minuta igre.

Povezana vest:  AO 2011, Zimonjić i Lodra u četvrtfinalu posle dva taj brejka

Prvi set okončan je tek posle taj-brejka, iako su obojica tenisera imali po nekoliko prilika za brejk. U odlučujućem gemu prvog seta Nadal je napravio četiri mini-brejka, dok je Gofanu to dvaput pošlo za rukom.

Nadal je u drugom setu nadigrao Belgijanca i s dva brejka izborio plasman u polufinale masters turnira u Madridu.