rafael_nadal_1ATP LONDON

Nadal eliminisao Berdiha

U trećem kolu završnog godišnjeg ATP turnira u Londonu Španac Rafael Nadal je pobedio Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 7:6 (7:3), 6:1 i plasirao se u polufinale, gde će igrati protiv Endija Mareja.

Posle drugog poraza u ligaškom delu takmičenja, Berdih je izgubio sve šanse da se probije u završnicu.

Povezana vest:  Jovanovski poražena na startu turnira u Marakešu

Drugi polufinalista iz grupe A biće Novak Đoković ili Amerikanac Endi Rodik, koji se sastaju od 21 čas. U povoljnijem položaju je reprezentativac Srbije, kome je za prolazak u polufinale, gde bi se sastao sa Rodžerom Federerom, dovoljno da osvoji samo jedan set.

Da bi se pridružio Nadalu, Federeru i Mareju, Rodik mora da pobedi Đokovića 2:0.

Povezana vest:  Šarapova priželjkuje uspeh na Igrama u Londonu

Duel između Nadala i Berdiha bio je neizvesan samo u prvom setu, kada se igralo bez brejka, a u taj brejku je prvi teniser sveta bio maksimalno koncetrisan i lako je dobio.

Drugi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Nadala, koji je slomio otpor Čeha kada je u četvrtom gemu napravio prvi brejk u meču. Berdih se nakon toga praktično predao i Španac je lako osvojio naredna tri gema.

Povezana vest:  VIMBLDON 2013, Sutra na terenu Đoković, Zimonjić, Janković i juniori