Srpski teniser Novak Djoković osvojio je egzibicioni turnir u Abu Debiju, pošto je večeras u finalu pobedio Kevina Andersona iz Južne Afrike u tri seta, 4:6, 7:5 i 7:5.

Djoković je u njihovom 11. duelu do devete pobede došao posle dva sata i 15 minuta igre.

U neizvesnom prvom setu, Djoković je prvi došao do brejka lopte, medjutim, Anderson ju je spasio odličnim servisom, da bi potom u devetom gemu iskoristio prvu priliku da rivalu oduzme servis. Naredni gem osvojio bez problema, te tako poveo sa je 1:0 u setovima.

Nastavak susreta takodje je doneo dosta neizvesnosti, ali i za nijansu bolju igru Djokovića. U drugom setu dvaput je imao priliku da oduzme servis rivalu, da bi mu potom tek u 12. gemu to pošlo za rukom.

Odlučujući set protekao je u dobroj igri Djokovića, a ponovo je u 12. gemu stigao do brejka i prvog trofeja u novoj sezoni.

Povezana vest:  Nadal: Bilo je teško zamisliti da ću doći do finala