ana_ivanovic_i_novak_djokovic_hopman_2011HOPMAN KUP

Poraz u miks dublu, Đoković doneo Srbiji plasman u finale

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Hopman kupa, pošto je Novak Đoković danas u Pertu pobedio Belgijanca Rubena Bemelmansa sa 2:0 (6:2, 6:3). Belgija je meč drugog kola Grupe A rešila u svoju korist sa 2:1, ali je Srbiji plasman u subotnje finale garantovala i samo jedna pobeda, koju je Đoković i ostvario.

Povezana vest:  Zimonjić završio reprezentativnu karijeru

Prethodno je Ana Ivanović izgubila od Žistin Enen sa 0:2 (4:6, 3:6), da bi belgijski dubl potom postavio konačan rezultat savladavši srpski par sa 2:1 (3:6, 6:4, 10:4). Drugi finalista Hopman kupa biće poznat posle sutrašnjih mečeva trećeg kola u Grupi B. Lidersku poziciju u toj grupi trenutno zauzima SAD, kojoj je za finale dovoljna jedan pobeda u duelu sa Velikom Britanijom.

Povezana vest:  Mari otputovao u Njujork na pripreme za Ju Es open

Srbija i SAD su i 2008. godine igrali finale Hopman kupa, a titulu su tada osvojili Amerikanci. Tim Srbije tada su činili Jelena Janković i Đoković, koji je potom pobedio na Otvorenom prvenstvu Australije i osvojio jedinu grend slem titulu u karijeri.