Slovački teniser Aleks Molčan plasirao se danas u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je u Parizu pobedio Argentinca Federika Koriju sa 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.

Meč između Molčana i Korije, 38. i 54. igrača sveta trajao je tri sata i sedam minuta.

Brejk u drugom gemu bio je dovoljan Molčanu za osvajanje prvog seta. U drugom delu igre Korija je vodio sa 4:0, da bi slovački igrač u nastavku osvojio šest uzastopnih gemova.

Povezana vest:  ROLAND GAROS 2010, Bozoljac uspešan u kvalifikacijama

Korija je treći set osvojio sa dva brejka i posle četvrte iskorišćene set lopte.

Molčan je u narednom setu vodio sa 5:1, a do kraja Korija je uspeo samo da smanji rezultat.

U drugom kolu pariskog grend slema Molčan će igrati protiv prvog tenisera sveta Novaka Đokovića.

Plasman u drugo kolo Rolan Garosa osigurali su Amerikanac Sebastijan Korda pobedom nad australijskim igračem Džonom Milmanom (6:1, 7:5, 7:6), Čileanac Kristijan Garin je posle četiri seta pobedio Amerikanca Tomija Pola (5:7, 6:1, 6:2, 6:3), dok je Belorus Ilja Ivaška eliminisao domaćeg tenisera Benoa Pera nakon četiri seta (6:3, 7:5, 1:6, 7:5).

Do drugog kola Rolan Garosa došao je i Belgijanac David Gofan pobedom nad češkim igračem Jiržijem Lehečkom (6:4, 4:6, 6:4, 6:4), dok je Švajcarac Henri Laksonen savladao Španca Pedra Martinesa sa 2:6, 6:4, 6:4, 7:6.