novakdjokovicl_30_54

ATP MAJAMI

U četvrtfinalu Đoković, Nadal, Federer…

Poznato su svi praovi četvrtfinala turnira u Majamiju. Đoković je pobedio Troickog i upisao 23 pobedu u sezoni, dok je Janko Tipsarević izgubio od Žila Simona. Simon će u narednom kolu igrati protiv Rodžera Federera za ulazak u polufinale.

Nagradni fond turnira je 3,645.000 dolara a četvrtfinale će poražemom teniseru doneti 180 ATP poena i 76.195 dok će pobeda i plasman u polufinale teniserima osigurati 360 ATP poena i 149.450 dolara.

Povezana vest:  Selektor Obradović: Naš cilj u 2015. je titula

Jedini teniser, među osmoricom najboljih, a da nije nosilac je teniser iz Južnoafričke republike Kevin Anderson koji je pobedio Džona Iznera a igraće protiv Novaka Đokovića za polufinale.

Đoković je u naletu i od početka sezone je najbolji teniser a ako pobedi Andersona igraće sa boljim iz meča Ferer-Fiš za finale. Podsećanja radi Đoković je već jednom osvojio ovaj turnir i to 2007 dok to nije uradio Rafael Nadal, trenutno najbolji teniser sveta. Titulu neće braniti Endi Rodik (SAD) koji je izgubio od Kuevasa u drugom kolu.

Povezana vest:  FED KUP, Bojana Jovanovski savladala Ribarikovu i izjednačila na 2:2