nikola_ciric

SERBIA OPEN 2011

Ćirić i Zekić ispali u drugom kolu kvalifikacija

Srpski teniseri Nikola Ćirić i Miljan Zekić nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija na ATP turniru „Srbija Open“ u Beogradu.

U današnjim mečevima drugog kola kvalifikacija Ćirić je izgubio od Austrijanca Aleksandra Peje sa 6:0, 5:7, 7:6 (1), dok je Zekić poražen od Slovaka Martina Klizana sa 6:3, 7:5.

Povezana vest:  ATP RIM, Troicki izgubio od Conge u drugom kolu

Meč između Ćirića i Peje trajao je dva sata i 23 minuta, Austrijanac je ekspresno osvojio prvi set, zatim je srpski teniser u drugom uspeo da se konsoliduje i izjednači rezultat. U trećem setu Peja je prvi napravio brejk, poveo 5:2, međutim tada se razigrao Ćirić, spasao je četiri meč lopte, izjednačio na 5:5, a zatim izborio taj brejk. Nažalost, tada je opet Austrijanac bio prisebniji i ubedljivo (7:1) došao do pobede i plasmana u treće kolo kvalifikacija.