nole_majami_2011

ATP SINSINATI

Đoković rutinski na startu protiv Harisona

Novak Đoković (Srbija) – Rajan Harison (SAD) 2:0 (6:3,6:6:3)

Đoković je, još jednom, počeo takmičenje na jednom od turnira od drugog kola. Ovoga puta na Masters turniru u Sinsinatiju Novak Đoković je pobedio Amerikanca Rajana Harisona sa 2:0 u setovima 6:2,6:3 za sat i 16 minuta.

Povezana vest:  ATP BAZEL, Zimonjić i Nestor u polufinalu Bazela

Meč je Đoković počeo pomalo nervozno. Đoković je prvi servirao ali je Amerikanac napravio brejk. Ipak, Nole je uspeo da napravi ribrejk, doduše uz malo muke a podatak das u se prva dva gema igrala 12 minuta sve govore. Đoković je dosta grešio a prvi gem na svoj servi dobio je kada je poveo sa 5:2. Do tada, dva gema mladi Amerikanac je osvojio na servis Noleta. Harison je delovao izuzetno nervozno, dosta je bacao reket, “šutirao” loptice van centralnog terena a iako je domaći teniser to je izazvalo dosta negodovanja u publici.

Povezana vest:  Ðoković na svečanosti proglašenja sportiste sveta 2011.

Ipak, razlika svetskog broja 1 i tinejdžera je viđena tako da nije bilo sumnje ko će trijumofvati u ovom duela.

Naredni protivnik Đokoviću biće Čeh Radek Stepanek koji je u drugom kolu pobedio Golubjeva sa 2:0 u setovima 6:3, 7:6.

Ovom pobedom Novak Đoković je izjednačio još jedan record, a to je najbolji start u sezoni 54 pobede i jedan poraz a takav rezultat ima i Džon Mekenro. Taj rekord je bio star 27 godina.

Povezana vest:  SERBIA OPEN 2012, Sepi - Nalbandijan i Anduhar - Per u polufinalu Srbija Opena