janko_tipsarevic_us_open_2010_1

ATP ŠANGAJ

Janko Tipsarević izgubio od Lopesa

Srpski teniser Janko Tipsarević izgubio je u prvom kolu ATP turnira u šangaju od Španca Felisijana Lopesa sa 2:0 u setovima (7:6(2),7:6(3)). Meč je trajao dva časa i četiri minuta. Ovim porazom Janko je ostao bez šanse da se do kraja godine nađe među 10 najboljih tenisera sveta.

Povezana vest:  Kraj za Lajovića na US openu, Kudla na Ðokovića

Lopes će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Aleks Bogomolov (SAD) i Marselo Granoljers (Španija).

Iako je Janko izgubio prvi set u taj brejku u narednom je krenuo agresivnije i poveo sa 3:0 ali je Španac uspeo da preokrene rezultat i povede sa 4:3 a i taj set se, na kraju, odlučio u taj brejku.

Srbiju na turniru u Šangaju predstavlja još Viktor Troicki koji će u prvom kolu igrati protiv Rajana Harisona iz Amerike.

Povezana vest:  Ivanović: Kompletnija sam igračica nego 2007.