viktor_troicki_tenisATP DUBAI, SERIA 500

Troicki i Tipsarević u drugom kolu

Srpski teniseri Viktor Troicki i Janko Tipsarević plasirali su se u drugo kolo turnira u Dubaiju u konkurenciji dublova, pošto su danas na startu takmičenja pobedili Francuze Florana Seru i Žila Simona rezultatom 7:6 (7:4), 6:0.

U meču bez izrazitog favorita, prvi set je bio veoma čudan i viđeno je čak osam brejkova, po četiri na obe strane, što je u konkurenciji dublova veoma neuobičajeno.

Troicki i Tipsarević su stalno jurili zaostatak i na kraju su izborili taj brejk, u kome su bili mnogo sigurniji od protivnika. U drugom setu je usledilo novo iznenađenje, jer su Francuzi potpuno pali i srpski teniseri su za dvadesetak minuta nanizali šest gemova.

U drugom kolu reprezentativci Srbije igraće sa boljim iz meča u kome se prvi nosioci Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor sutra sastaju sa Špancima Felisijanom Lopesom i Tomijem Robredom.