viktor_troicki_moskva

ATP MOSKVA

Troicki u polufinalu Kupa Kremlja

Srpski teniser Viktor Troicki igraće u polufinalu turnira u Moskvi, pošto je danas pobedio Aleksa Bogomolova juniora iz SAD, sa 2:1 u setovima (7:6, 6:7, 7:6). Troicki, koji brani trofej Kupa Kremlja osvojen prošle sezone, u borbi za finale sastaće se sa Žeremijem Šardijem iz Francuske.

Sva tri seta rešena su posle velike neizvesnosti i taj-brejka. Prvi je Troicki dobio sa 8:6, dok je u drugom Bogomolov bio bolji sa 7:1. U odlučujućem trećem setu Amerikanac je dva puta oduzeo servis protivnika i poveo sa 4:0. Troicki je tada napravio brejk i ušao u seriju dobijenih gemova. On je preokrenuo rezultat i poveo sa 5:4, ali se Bogomolov vratio u meč i izjednačio. Prvo na 5:5, a onda i na 6:6. Troicki je, međutim, taj-brejk dobio sa 7:1.

Povezana vest:  Đoković i Vilijams svetski šampioni u izboru ITF

Nagradni fond turnira je 750.000 dolara. Prvi nosilac Janko Tipsarević, takođe ima priliku da se nađe u polufinalu. On oko 18.00 igra protiv domaćeg tenisera Dimitrija Tursunova.