janko_tipsarevic_us_open_2010_1

ATP PARIZ

Tipsarević izgubio od Berdiha i izgubio šanse za London

Srpski teniser Janko Tipsarević izgubio je danas od Čeha Tomaša Berdiha sa 2:0 (7:5 6:4) u setovima na turniru Masters serije u Parizu. U prvom setu oba tenisera igrala su dobro na servis protivnika ali je Berdih uspeo da nepravi tri brejka, jedan više od Tipsarevića i osvoji prvi set sa 7:5.

Povezana vest:  WTA MONTEREJ, Ana Ivanović u 3. kolu

I u drugom setu bilo je velike borbe i po jedan brejk na obe strane pre nego što je Čeh u desetom gemu na servis Tipsarevića upeo da iskoristi meč loptu i posle jednog sata i 40 minuta reši meč u svoju korist.

Češki teniser je pobedom protiv Tisarevića i plasmanom u četvrtfinale obezbedio učešće na završnom turnitru Masters serije u Londonu. Tipsarević je porazom izgubi šanse da se nađe među osam najboljih tenisera koji će igrati u Londonu.

Povezana vest:  ROLAN GAROS 2014, Zimonjić i Nestor u četvrtfinalu