JANKO_TIPSAREVIC_gemax_openATP DUBAI, SERIA 500

Janko poklekao u Dubaiu

Tipsarević – Južni 3:6, 4:6

Posle odlične, virtuozne, partije protiv Endija Marija u drugom kolu turnira u Dubaiju Janko Tipsarević nije uspeo da ponovi sličnu igru i da se plasira u polufinale. U četvrtfinalu protivnik mu je bio Mihael Južni iz Rusije, inače 15. na ATP listi. Južnom je trebalo 1:32 minuta da savlada Tipsarevića sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4).

Povezana vest:  Serena Vilijams u polufinalu Rolan Garosa

Ovom pobedom Južni je ostvario drugu uzastopnu pobedu nad Jankom a njihov međusobni skor je 2:2. U narednom kolu Južnog dočekuje Jirgen Melcer iz Austrije.

Janko Tipsarević osvojio je 90 ATP poena što će mu doneti pomak na listi. Takođe, Tipsa nije ni malo ličio na sebe kao u meču sa Endijem Marejom. Izgledao je dosta istrošeno, kako psihički tako I fizički. U drugom setu, Tipsarević je imao šansu da napravi preokret u meču. Pri rezultatu 3:2 Janko je imao šansu za brejk ali je nije iskoristio a pri rezutatu 3:3 Južni je napravio brejk i stavio tačku na meč.