Maria Sharapova2011 Australian Open

WTA INDIAN VELS

Azarenka – Šarapova u finalu Indijan Velsa

 

Ruska teniserka Marija Šarapova i Beloruskinja Viktorija Azarenka sastaće se u finalu turnira Masters serije 1000 u Indijan Velsu (Kalifornija) koji se igra za nagradni fond od 5,5 miliona dolara. Šarapova je do finala stigla posle samo 11 odigranih gemova, pošto joj je Ana Ivanović na početku drugog seta predala meč zbog povrede. Šarapova je prvi set dobila sa 6:4, a onda posle samo jednog gema u drugom, koji je pripao Ani Ivanović, došlo je do prekida meča. Srpska teniserka je odustala od nastavka zbog povrede kuka.

Povezana vest:  AO 2011, Bojana Jovanovski u drugom kolu

Protivnica Šarapovoj u finalu biće Azarenka koja je pobedila Nemicu Angeliku Kerber sa 6-4, 6-3. Beloruskinja je tako nastavila fantastičnu seriju pošto je od početka sezone zabeležila 22. uzastopnu pobedu. Sa skorom 22:0, ostvarila je drugi najbolji početak sezone u istoriji ženskog tenisa. Uspešnija od nje bila je samo Martina Hingis iz Švajcarske koja je početkom 1997. nanizala 37 pobeda u isto toliko mečeva.

Povezana vest:  Tipsarević zakazao srpski derbi na mastersu u Madridu

Duel Šarapove i Azarenke biće zanimljiv iz razloga što su njih dve igrale i u finalu Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu početkom ove godine. Tada je pobedila Azarenka pa je sada Šarapova dobila priliku za revanš.