david_nalbandijan

Nalbandijan diskvalifikovan, Čilić pobednik Kvinsa

Finalni meč teniskog ATP turnira Kvins u Londonu prekinut je u drugom setu nakon što je Argentinac David Nalbandijan diskvalifikovan zbog udaranja sudije, pa je njegov protivnik, Hrvat Marin Čilić automatski proglašen za pobednika. Nakon što je dobio prvi set sa 7:6 (7:3), Nalbandijan je prilikom gubitka sedmog gema u drugom setu (4:3) u besu snažno udario nogom po panou koji ograđuje prostor u kojem sedi linijski sudija. Udarac je probio pano, pa je Argentinac pogodio sudiju, koji je zbog povrede morao da napusti teren.

Povezana vest:  Pobede sestara Vilijams, Halep, Raonića i Nišikorija

Glavni sudija je, prema pravilima, prekinuo meč i diskvalifikovao Nalbandijana, čime je Čilić automatski postao pobednik osvojivši prvi trofej ove sezone, ukupno sedmi u karijeri. Na turniru koji je igran za nagradni fond od 625.300 evra srpski teniser Janko Tipsarević eliminisan je u osmini finala.