zimonjic_i_Janko_dubl_oi_1

Nova pobeda Zimonjića i Tipsarevića

Reprezentativci Srbije u tenisu Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević plasirali su se u četvrtfinale olimpijskog turnira u Londonu, pošto su večeras u meču drugog kola pobedili kanadsku kombinaciju Danijel Nestor- Vasek Pospišil rezultatom 6:4, 6:7 (5:7), 11:9.

Za prolazak u polufinale i borbu za medalje Zimonjić i Tipsarević će se boriti sa francuskim dublom Žulijen Beneto – Rišar Gaske.

Srpski teniseri dobili su prvi set zahvaljujući jednom brejku, a u drugom setu nijedan dubl nije imao priliku za brejk. U taj brejku su Kanađani uspeli da naprave jedan mini brejk i da uzjednače rezultat.

Nestor i Pospišil su u trećem setu bili bliži pobedi, jer su imali čak pet brejk šansi, ali su Zimonjić i Tipsarević uspeli sve da ih spase.

Povezana vest:  JU ES OPEN 2011, Ivanović: Serena je favorit, ali neće joj biti lako

Tek u 20. gemu trećeg seta srpski dubl je stigao do prve prilike za brejk i odmah je iskoristio i zabeležio pobedu posle dva sata i 15 minuta igre.