Janko_Tipsarevic_2012

ATP SINSINATI

Pobeda Tipsarevića u dublu

Srpski teniser Janko Tipsarević i Poljak Lukaš Kubot plasirali su se u drugo kolo turnira masters serije u Sinsinatiju u konkurenciji dublova, pošto su večeras na startu savladali Britanca Džejmija Mareja i Danca Frederika Nilsena rezultatom 6:4, 7:6 (7:1).

Tipsarević i Kubot u prvom setu su napravili jedan bejk, a protivnicima nisu dozvolili nijednu brejk šansu, pa su zasluženo poveli. U drugom setu Marej i Nilsen imali su u 12. gemu tri prilike da naprave brejk i izbore super taj brejk, ali nisu uspeli. Taj brejk drugog seta Tipsarević i Kubot su odigrali vrhunski, prepustivši protivnicima samo jedan poen.

Povezana vest:  DEJVIS KUP, Đoković i Ljubičić otvaraju četvrtfinale

U drugom kolu Tipsarević i Kubot će igrati protiv trećih nosilaca Marsina Matkovskog i Marijuša Firstenberga iz Poljske.