jelena_jankovic_2012

US OPEN 2012
Radvanjska zaustavila Jankovićevu

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je danas u šesnaestini finala izgubila od Polajkinje Agnješke Radvanjske sa 6:3, 7:5.
Janković nije bila bez šansi protiv drugorangirane teniserka sveta, ali je po ko zna koji put platila danak čestim oscilacijama u igri.
U prvom setu je uspela da napravi brejk i smanji prednost Radvanjske na 3:2. Ipak, odličnom igrom u defanzivi Poljakinja je uspela prvi set da reši u svoju korist i posle 44 minuta igre povede sa 6:3.
Početak drugog seta je bio obećavjući. Janković je oduzela servis protivnice i povela sa 2:0, ali nije uspela da zadrži visok nivo igre u kontinuitetu.
Srpska teniserka je u finišu seta ponovo bila u prednosti 5:4, ali je popustila i dozvolila Radvanjskoj da sa tri vezana gema dođe do pobede.

Povezana vest:  Na OP SAD nagradni fond biće 33.600.000 dolara