Nole nastavio nisku uspeha

Novak Đoković – Nikolay Davidenko 2:1 (3:6, 6:4, 7:5)

Branilac trofeja finalnog Mastersa u ovoj sezoni Novak Đoković započeo je kampanju u Londonu. U hali O2 pored Temze treći reket sveta – Đoković je, pomalo nervozno krenuo u meč. Dosta je grešio i to je dalo rezultata njegovom protivniku, Nikolayu Davidenku.

Sreća prati hrabre a to je Đoković I sada dokazao. Posle 2:47 minuta Đoković nije pružio igru iz prethodnih partija ali je ipak pobedio sa 2:1 u setovima.

Nerešeno je bilo do 2:2 u gemovima kada je, na servis Đokovića prvi brejk napravio Davidenko. Rus je bio izuzetno raspoložen i dobio je prvi set rezultatom 6:3. Tokom prvog dela igre Davidenko je napravio tri asa a Đoković je imao dve duple servis greške.

Pri rezultatu 1:1 i 30:40 u drugom setu za Davidenka Đoković je počeo da se nervira i posle duže vremena bacio je reket dok je u trećem setu (1:41 minuta) Đoković i opsovao, pravo muški!

Povezana vest:  ATP DUBAI, SERIA 500, Đoković u finalu turnira u Dubaiju

Posle 1:37 minuta stanje na semaforu bilo je 1:1 u setovima.

U drugom setu Đoković se vratio u igru i posle 50 minuta igre Novak je slavio sa 6:4.

Već na startu trećeg seta srpski reket broj jedan napravio je brejk i, čini se, preokrenuo meč u svoju korist. Posle 1:47 minuta Đoković je napravio prvi as udarac a potom još jedan i zasluženo poveo sa 2:0 u gemovima u trećoj deonici meča.

U trećem setu došlo je do pada koncentracije a šesti gem, pri rezultatu 3:2 za Noleta i njegov servis trajao je preko 10 minuta. Viđeno je šest izjednačenja i Đoković je došao do vodstva od 4:2 u trećem, odlučujućem setu.

Za meč je Đoković servirao ali je prva dva poena izgubio. Davidenko se nije dao i ćeleo je na taj brek da ide i da pokuša da dođe do pobede, treće nad Đokovićem. Brejk loptu imao je Nikolay (15:40) ali prvu nije iskoristio jer je lopticu „hitnuo“ van terena, već sledeću Rus je pogodio sam ćošak terena i izborio pravo na nastavak meča. U sledećem gemu servirao je Davidenko koji je poklonio gem srpskom reketu broj jedan i Nole je zasluženo poveo sa 6:5 u trećem gemu. Posle 165 minuta igre, ponovo je Đoković bio na servisu koji bi ga vodio do kraja meča.

U tom gemu (6:5) Đoković je bio taj koji je prvi poen pokloni Davidenku ali se Rus odmah „iskupio“ i vratio poen Srbinu. Posle 2:45 minuta teške borbe Đoković je bio u prilici da pobedi u meču. Imao je Nole dve meč lopte (40:15). Nije dao Davidenko prvu meč loptu. Posle prve servis greške Đoković je odlično odservirao ali je Rus bacio loptu van terena.

Povezana vest:  Vraneš: Finale Fed kupa je san svakog selektora

Dosta oscilacija u igri, kod obojice takmičara je viđeno, Davidenko je dosta napadao i bio je borbeniji na terenu. Ipak, pobedio je bolji – Novak Đoković a posle meča teniseri su razmenili dresove a Đoković je zaradio i 200 ATP poena sa ovom pobedom.

Sledeći protivnik Đokoviću, u sredu, biće Rafael Nadal koji je izgubio u prvom kolu.

Zanimljvst

Tokom pauze između gemova mogla se čuti muzika popularne pevačice Beyonce. Zanimljivo je da je gospođa B pre početka finalnog Master turnira u O2 arena imala tri uzastupna nastupa, a do sada čak sedam. Više od njen u O2 areni pevala je samo Britney Spears.