NikolaMilojevic_ayija

JUNIORSKO AO 2013 AO 2013

Nikola Milojević u drugom kolu AO, Laslo Đere eliminisan

Najbolji junior sveta, srpski teniser Nikola Milojević, plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je danas pobedio Hurensa Sosima Mendosu sa Filipina sa 2:0 u setovima (6:3, 6:1).

Meč je trajao 71 minut, prvi junior sveta je četiri puta oduzeo servis protivniku, koji nije uspeo da iskoristi jednu brejk loptu. Milojević je osvojio 62 poena u meču, 20 više od Mendose. Milojević će u drugom kolu igrati protiv domaćeg tenisera Olivera Andersona, koji je na početku takmičenja pobedio Kanađanina Brejdena Šnura sa 2:1 u setovima (2:6, 6:0, 7:5).

Povezana vest:  Đoković dobio sve mečeve protiv Tima u četvrtfinalu čak sedmorica iz top ten

Srpski teniser Laso Đere završio je učešće na Otvorenom prvenstvu Australije u juniorskoj konkurenciji pošto ga je jutros, na startu turnira u Melburnu, savladao Slovak Matej Maruščak sa 6:4, 6:7(9:11), 6:2.

Poraz Đerea predstavlja iznenađenje, s obzirom da je bio postavljen za 4. nosioca.