Novak Djokovic Monday
AO 2013
Đoković u četvrtfinalu Australijan opena

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je danas u osmini finala savladao Švajcarca Stanislasa Vavrinku sa 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 (5:7), 12:10.
 Đoković je do 12 pobede u međusobnim duelima došao posle velike borbe, koja je trajala pet sati i dva minuta.
 Vavrinka je odigrao fenomenalan prvi set, pogađao je iz svih pozicija, prepustivši Đokoviću samo jedan set za 25 minuta.
 Švajcarac nije mogao da izdrži visok ritam i bilo je pitanje vremena kada će uslediti pad u njegovoj igri. Đoković je to iskoristio, osvojio dva seta, preuzeo kontrolu, ali nije uspeo na vreme da prelomi meč.
 Vavrinka se vratio i posle taj brejka uveo duel u peti set.
 Đoković nije pružio igru iz prethodnih kola, ali je pokazao zašto je najbolji na svetu. Izdžao je sve napade protivnika i u odlučujućem petom setu slavio sa 12:10.
 Đoković će u borbi za polufinale igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha koji je bio bolji od Kevina Andersona iz Južne Afrike 6:3, 6:2, 7:6 (15:13).

Povezana vest:  Bez većih promena na ATP listi, Djoković ubedljivo prvi