David Ferrer 2013

ATP MAJAMI

Ferer prvi finalista Mastersa u Majamiju

Španski teniser David Ferer plasirao se danas u finale turnira u Majamiju, pošto je u polufinalu bio bolji od Nemca Tomija Hasa sa 2:1 (4:6, 6:2, 6:3). Meč je trajao dva sata i dva minuta.
Has je u prvom setu pružio mnogo bolju igru nego u naredna dva, pa je posle dva vezana brejka u tom periodu igre okončao taj set u svoju korist.
Ferer je u drugom setu zaigrao mnogo agresivnije i Nemcu nije dozvolio da dođe do šanse da mu oduzme servis, dok je on njemu dvaput napravio brejk i izjednačio rezultat. U odlučujućem setu viđeno je čak pet brejkova, ali je treći nosilac na Mastersu u Majamiju bio uspešniji i triput oduzeo servis Hasu, što mu je na kraju i bilo dovoljno da se plasira u finale, gde će se sastati s boljim iz duela Škota Endija Mareja i Francuza Rišara Gaskea.

Povezana vest:  Del Potro najniže rangirani teniser u četvrfinalu još od 1991.