janko tipsarevic majami 2012

Tipsarević zaustavljen u četvrtfinalu Bukurešta

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Bukureštu, pošto je danas izgubio od Španca Giljerma Garsije Lopeza rezultatom 6:3, 3:6, 6.4, Tipsarević je još jednom pokazao da se nalazi u svojevrsnoj rezultatskoj krizi, s obzirom da uprkos preokreta i izjednačenja u setovima nije uspeo da dođe do pobede.
Drugi reket Srbije je poveo sa 2:0 u prvom setu, ali to za Lopeza nije nije bio problem, pošto je vratio brejk i ubrzo poveo sa 1:0 u setovima.
Tipsarević je u drugom delu igre okrenuo list, došao do vođstva od 5:2 i do kraja seta dozvolio Lopezu još jedan gem.
Ipak, kada se odlučivalo, u trećem setu, Tipsarević nije bio na visini zadatka, dopustivši brejk protivniku u ključnom trenutku meča. Lopez će u meču za ulazak u finale igrati protiv pobednika meča Florijan Majer (Nemačka) – Viktor Hanesku (Rumunija).

Povezana vest:  ATP SANKT PETERBURG, Zimonjić i Ram u finalu Sankt Peterburga