Ana Ivanovic 22

Ivanović: Nije bilo lako kao što izgleda

Srpska teniserka Ana Ivanović rekla je da nije lako pobedila Čehinju Klaru Zakopalovu, iako to rezultat možda ne pokazuje. Ivanovićeva se danas plasirala u četvrtfinale Kupa Kremlja savladavši Zakopalovu sa 6:3, 6:1 posla sat i 20 minuta igre.
-To nije bio lak meč za mene. Počela sam zaista dobro, ali ona je veoma jaka teniserka i u drugom setu je bilo mnogo teže, iako to ne pokazuje rezultat. Ipak, kontrolisala sam igru u važnim trenucima i veoma sam zadovoljna pobedom – izjavila je srpska teniserka posle meča.
Ivanovićeva se u četvrtfinalu sastaje sa Australijankom Samantom Stosur, trenutno 19. na WTA listi, a to će biti prilika da joj se revanšira za prošlogodišnjii poraz u polufinalu Kupa Kremlja.
-To je bio veoma težak meč. Ona igra drugačije od mnogih drugih devojaka, udara raznovrsno i snažno. Ove godine sastaćemo se malo ranije i stvarno se nadam da mogu da se revanširam – kazala je Ivanovićeva.
Srpska teniserka dobila je dva od pet dosadašnjih međusobnih okršaja protiv četiri godine starije Australijanke.

Povezana vest:  Ðoković u suzama: Izliv emocija zbog detinjstva