venus vilijams rim11

Venus Vilijams se povukla sa turnira u Hobartu

Američka teniserka Venus Vilijams povukla se sa WTA turnira u australijskom Hobartu, saopštili su danas organizatori. Vilijams je takvu odluku donela manje od 24 sata nakon što je izgubila u finalu turnira u Oklandu od Ane Ivanović.
U saopštenju se navodi da američka teniserka nije navela razlog povlačenja. Venus Vilijams je u subotu u finalu turnira u Oklandu izgubila od Ane Ivanović sa 1:2 (2:6, 7:5, 4:6). To je bilo njeno prvo finale od oktobra 2012. godine, kada je u Luksemburgu osvojila 44. titulu u karijeri.
Sedmostruka grend slem šampionka je trenutno 47. na WTA listi, a plasman je pogoršala zbog povreda i bolesti u protekle dve godine. Vilijams je najavila da će učestvovati na Australijan openu, koji počinje 13. januara u Melburnu. Prošle godine takmičenje je završila u trećem kolu.