jelena jankovic razJankovićeva poražena u polufinalu turnira u Dohi

Srpska teniserka poražena je danas u polufinalu turnira u Dohi od Nemice Anđelike Kerber sa 0:2 u setovima 1:6, 6:7.
Nemica je za sat i 47 minuta u njihovom trećem međusobnom duelu došla do druge pobede i plasmana u finale.
Kerber je u prvom setu napravila tri brejka, dok je Jankovićeva, osma na WTA rang listi, samo jednom oduzlela servis Nemici.
Drugi set okončan je u taj-brejku, pošto su obe teniserke u tom periodu igre napravile po dva brejka.
U odlučujućem gemu drugog seta Jankovićeva je imala prednost od 4:2, ali je Kerber uspela da uzvrati mini-brejkom i dođe do izjednačenja, a potom napravi još jedan i zabeleži pobedu od 8:6.
Kerber, deveta teniserka sveta će se u finalu sastati sa boljom iz duela između Rumunke Simone Halep i Poljakinje Agnješke Radvanjske.