waterpolo ball

Jadran novi prvak Crne Gore

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana novi su prvaci Crne Gore. Jadran je večeras u Herceg Novom, u trećem meču finalne serije plej-ofa, savladao Budvu 13:6 (5:3, 2:0, 4:0 i 2:3) i sa 3:0 u pobedama osvojio trofej.
Hercegnovski tim prvi duel pred svojim navijačima dobio je 9:4, dok je u Budvi slavio 13:9. Jadranu, koji je ove sezone osvojio i Kup Crne Gore, to je deseta titula prvaka. Šampion je bio i 1958, 1959, 2003, 2004, 2005, 2006, 2009, 2010. i 2012. godine.
Pobednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, nakon koje je hercegnovski tim stekao prednost od osam golova (11:3).
Razlika je u poslednjem delu meča iznosila i devet golova (12:3 i 13:4).Domaćin, koji je dozvolio rivalu da samo dva puta izjednači rezultat (1:1 i 2:2), prvu četvrtinu dobio je 5:3, a do poluvremena prednost je uvećao na 7:3.
Budva 22 minuta, od finiša prve do sredine poslednje četvrtine, nije postigla gol, a meč je završila bez pogotka sa igračem više u bazenu iz osam pokušaja. Najefikasniji u pobednickom timu bili su Jovan Sarić i Stefan Pješivac sa po dva gola, dok su po jedan postigli Luka Sekulić, Radovan Latinović, Vlado Popadić, Srefan Vidović, Željko Kovačić, Nikola Giga, Nikola Moskov, Andrija Bitadze i Marko Porobić.
U ekipi Budve, koja je branila trofej, Nikola Marković je postigao dva, dok su se po jednom u listu strelaca upislai Milorad Radunović, Sergej Lobov, Marko Ivancević i Blažo Mitrović.

Povezana vest:  Zvezda na Pro Reko, Radnički protiv Vuljagmenija