waterpolo ball

Italija osvojila bronzu, pobedila Crnu Goru

Vaterpolisti Italije osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj, pošto su danas u Budimpešti pobedili Crnu Goru sa 11:9 (1:3, 5:3, 2:2, 3:1) u meču za treće mesto. Crna Gora nije tako uspela da se oporavi od dramatičnog polufinalnog poraza od Srbije od pre dva dana, kada je u dva navrata imala četiri gola prednosti, a onda na kraju izgubila.
“Ajkule“ su večeras dobro počele meč, imale su prednost od 3:1. Crna Gora je posle toga vodila i 5:3, ali je Italija preokrenula serijom 3:0.
Crnogorci su uspeli da izjednače krajem prvog poluvremena, ali je Italija potom stekla dva gola prednosti, 8:6. Mlađan Janović je u četvrtoj četvrtini doneo izjednačenje 9:9, ali je Italija posle toga postigla gol sa igračem više, a onda iskoristila i peterac za konačnih 11:9.