partizan galatasarajPartizan ponovo bolji od Radničkog, na korak od titule

Vaterpolisti Partizana na korak su od osvajanja titule prvaka Srbije pošto su večeras u Beogradu pobedili ekipu kragujevačkog Radničkog boljim izvođenjem peteraca ukupnim rezultatom 13:12 i u finalnoj seriji plej-ofa poveli sa 2:0.
Susret je nakon 32 minuta igre završen nerešeno 7:7 (2:1, 3:3, 0:2, 2:1).
Prvi meč u Kragujevcu crno-beli su dobili sa 10:9.
Mladi tim Vladimira Vujasinovića uspeo je da ponovo nadigra Kragujevčane i dođe nadomak titule, prve od 2012. godine.
U zanimljivom, izjednačenom, na kraju dramatičnom susretu vođena je velika borba, obeležena uzbuđenjima i preokretima.
Partizan je silovito otvorio meč golovima kapitena Mandića i činilo se da će mirno sačekati završnicu za konačan uspeh.
Kragujevčani su, međutim, zaigrali mnogo bolje i angažovanije u nastavku, stigli dva gola prednosti domaćina (5:3), a kada su u poslednjoj četvrtini napravili preokret za vođstvo od 7:5 sve je govorilo da im pobeda ne može izmaći.
Ipak, Partizan je preko Jakšića iz peterca i Subotića poravnao rezultat, pa su odlučivali peterci, gde je ključnu ulogu odigrao iskusni golman crno-belih Slobodan Soro, koji je zamenio Rističevića posle treće serije.
Soro je odbranio udarac Ćirića, a potom i Vuksanovića, što je i odlučilo pobednika, dok je gol za slavlje crno-belih postigao Subotić.
Treća utakmica finalne serije plej-ofa, koja se igra do tri pobede, na programu je 16. maja u Kragujevcu.