Vaterpolisti Partizana pobedili su večeras na Banjici ekipu Hanovera sa 13:9 (6:2, 3:2, 3:3, 1:2) i tako u osmom kolu upisali prvu pobedu u Ligi šampiona.

Crno-beli sada imaju po jednu pobedu i remi i šest poraza i peti su na tabeli Grupe B, dok je Hanover zabeležio peti poraz i nalazi se na poslednjem mestu.

Najefikansiji u pobedničkom timu bio je Radomir Drašović sa četiri gola, Djordje Tanasković je postigao tri, a Mihajlo Repanović dva. U poraženom timu istakao se Darko Brguljan sa pet golova.

Povezana vest:  Đoković i dalje drugi, Marej uvećao prednost

Partizan je već posle prve četvrtine stigao do prednosti od četiri gola i tu prednost je održavao do kraja meča.

Hanover je u trećoj deonici spustio razliku na tri gola (10:7), ali je Partizan na poslednji odmor ipak otišao sa plus pet. Treću četvrtinu je na spektakularan način završio Nikola Lukić golom sa pola bazena.