waterpolo_ballSVETSKA LIGA

Amerikanci slavili protiv Kine

U prvoj utakmici drugog kola A grupe Svetske lige za vaterpoliste, reprezentacija SAD pobedila je danas u Nišu selekciju Kine rezultatom 11:5 (3:2, 3:0, 2:1, 3:2).

Utakmica je odigrana na Čairu pred oko 100 gledalaca, a sudili su Periš (Hrvatska) i Hart (Australija).

Igrač više: SAD 6, Kina 7.

Povezana vest:  Partizan u četvrtfinalu posle još jedne pobede nad Brešom

Peterci: SAD 2 (1)

SAD: Mozes, Varelas 1, Šarf, Pauers 1, Vrajt 1, Aleksander 1, Bukner 2, Azevedo 1, Bejli 1, Hatn 2, Smit 1, Krumpolc, Stivens.

KINA: Ge, Tan 1, Liang 1, Ju, Guo, Pan 1, Jang Vang, Ksi, Li 1, Beming Vang 1, Han, Liand, Vu.

Posle izvanredne igre i ubedljive pobede u prvom kolu protiv vicešampiona sveta Španije, američki vaterpolisti danas su rutinski osvojili nova tri boda i mirno čekaju sutrašnju duel protiv Crne Gore.

Povezana vest:  Srpski vaterpolisti pobedom nad Mađarskom počeli OI

Kinezi su samo u prvoj četvrtini uspevali da održavaju rezultatsku ravnotežu, a sve je bilo rešeno do poluvremena, kada su Amerikanci došli do četiri gola prednosti.

Danas su na programu još tri utakmice drugog kola. Sastaju se Australija – Južna Afrika (B grupa), Španija – Crna Gora (A grupa) i Srbija – Hrvatska (B grupa).

Povezana vest:  Veljko Tankosić debituje za vaterpolo reprezentaciju Srbije