dusko_pjetlovic_vat_parFINA KUP, ČETVRTFINALE

Nova pobeda srpskih delfina

Australija – Srbija 9:12 (2:3, 2:4, 2:3, 3:2)

Bazen Jon Aleksandresku. Gledalaca 300. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Kabral (Brazil).Igrač više: Australija 7 (3), Srbija 4 (4) .

AUSTRALIJA; Stenton, Kembel 1, Bird, O Haloran 1, Mitland 1, Martin, Junger, Mek Gregor 1, Svit, Hojden 2, Koteril, Miler, Denerli.Selektor:Foks.

SRBIJA: Soro, Avramović, Gocić 1, Udovičić 2, Vapenski, D.Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 3, Mlličić, Filipović 2, Prlainović 1, Mitrović, G.Pijetlović. Selektor:Udovičić.

Povezana vest:  EP MAĐARSKA 2014, Crna Gora ubedljiva protiv Rusije

U dosta mirnoj prvoj četvrtini, sa po jednim isključenjem na obe strane i to u samom finišu, Srbija vodi 3:2. Tri puta je naša selekcija dolazila do prednosti.Prvo pogadja Aleksić.Izjednačenje je delo zaboravljenog Hojdena.U narednom napadu Filipović strahovitim udarcem 2:1. Pitanje je da li je udarac O Halorana završio iza zamišljene linije – tek 2:2.Sa prvim igračem više i prvi gol Prlainovića za 3:2.To je njegov 200. gol za reprezentaciju

Australija je izjednačenjem počela nastavak sa igračem više a onda je srpski napad proradio Za dva minuta tgri gola, dva puta lepi udarci Udovičića i onda majstorija Pijetlovića sa centra pa je Foks prinudjen  da traži tajm aut.Odlična kontrola igre, napad se uvek završava udarcem, skoro bez izgubljenih lopti. Gocić 3:21 do kraja je precizan za 7:3.Seriju Srbije prekida Mitland sa igračem više 1:42 do kraja.Ne sudi se peterac nad Nikićem a Soro zatim brani šesti put.

Povezana vest:  Savić pozvao mlade za meč sa Slovačkom u Svetskoj ligi

Treći igrač više je i treći gol za Srbiju.Odlična asistencija Prlainovića za Aleksića i 8:4.Australija posle odlične akcije preko Mek Gregora smanjuje.Tada na scenu stupa Soro sa četiri uzastopne odbrane (10 do tog trenutka), od toga tri u jednom napadu. Da bi smirio igru Udovičić sredinom četvrtine traži tajm aut. Isplatilo se, Filipović trese mrežu za 9:5 a Soro posle 11 odbrana biva savladana od Hojdena uz još jednu dilemi oko gol linije.I četvrti put realizujemo igrača više za 10:6, odličan šut Aleksića.

Povezana vest:  EP HOLANDIJA 2012, Crna Gora izborila polufinale sa Mađarskom