waterpolo_ball

Srpskim studentima zlato na Univerzijadi u Šenženu

Studentska reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto na Univerzijadi u Šenženu.U finalu naša ekipa je pobedila Rusiju 11:8 (2:1, 2:3, 5:0, 2:4).

Za Srbiju su u Šenženu igrali: Mitrović, A.Šaponjić, Matović, Miličić 2, Vapenski 2, Ubović 1, Filipović, L.Šaponjić 1, Rašović, Dedović, Živojinović, Petković  5 i Vuksanović.

Povezana vest:  Zemun slavio u Subotici

Savezni trener je Dejan Stanojević, trener Dragan Strugar, lekar dr Ivan Marjanović i vodja tima Darko Udovičić.

Finalni meč izjednačen u prve dve četvrtine. Jak ruski sastav kojem su nedostajala samo trojica igrača iz „A“ selekcije je igrao veoma dobro, snažno i agresivno.Medjutim u trećoj četvrtini srpski talento su eksplodirali i pet puta ubacili loptu u mrežu protivnika.Već tada je bilo sve jasno pa je u poslenjih osam minuta ruski tim igrajući na sve ili ništa uspeo samo da ublaži poraz.