Srbija posle Turske, na redu Rumuni
Turska je bez problema i na predvidjeni način stavljena u arhivu. Rezultat 16:3 samo delimično pokazuje razliku u kvalitetu dva sastava. Utakmica bez takmičarskog naboja, završena je u rekordno kratkom vremenu a domaćin može da bude zadovoljan činjenicom da su naši vaterpolisti posle efikasne druge četvrtine u trećoj malo pauzirali sa golovima.Inače bilo bi još pogubnije za Tursku.
– Naše sledeće okupljanje je 15.marta dan uoči susreta sa Rumunijom u Beogradu. Susret će biti organizovan u okviru Dana vaterpola. Španija i Rumunija sa istom medjusobnim učinkom ulaze u završnicu kvalifikacija i sigurno je da će u duelu sa nama tražiti šansu za prolaz na fajnal ejt – kaže selektor Dejan Udovičić.
Višednevno okupljanje uz dva zvanična susreta imalo je svoje koristi.Pored negovanja odlične atmosfere stručni štab je video i nekoliko igrača koji mogu da predstavljaju osveženje na reprezentativnoj sceni, naravno uz dosta rada.Tako je u Istanbulu šansa pružena Vapenskom i Vuksanoviću a sigurno je da će takvih provera biti još.
– Želimo da budemo prvi u grupi . Znali smo da Turska nema kvalitet da nas ugrozi. Zadovoljan sam jer nismo igrali opušteno, bio je to dobar trening za nas – rekao je Živko Gocić.
Uoči utakmice predsednik vaterpolo federacije Turske Vedeta je obavestio Marka Stefanovića i Đorđa Perišića da njegova zemlja prihvata sportsko-tehnički sporazum o sardanji dva saveza i da sada treba samo dogovoriti konkretne zajedničke akcije. Sa istom praksom će VSS nastaviti i prema drugim zemljama.