EVROINTER LIGA: Vojvodina nadigrala Ferencvaroš

Vojvodina – Ferencvaroš 9:6 (2:1, 2:1, 3:1, 3:3)

NOVI SAD. Bazen SC Klis. Gledalaca 400. Sudije:Kun (Mađarska) i Virijević (Srbija). Igrač više: Vojvodina 5 (4), Ferencvaroš 5 (1). Peterci: Vojvodina 1 (o), Ferencvaroš 1 (1).

VOJVODINA: Marinković, Marić, Basara 1, Vuksanović 1, Miličić, Vapenski 2, Kalinić 1, Ovuka, Ranđić 2, Kovačević, P.Filipović, Vukićević 2, Mitrović, Vasić. Trener:Stanojević

FERENCVAROŠ: Jasberenji, Dunka, Mate, Matiaš, Bus, Babaj, Balatonji, M.Tot 1, B.Tot, Đorđesku 4, Štajnmec 1, Cigan, Veselovski, Deker. Trener: Gortvod.

Povezana vest:  Partizan u finalu Evrolige u Rimu

miroslav_randjic_vat_vojNovosađani su zabeležili i drugu pobedu u regionalnom takmičenju. U svakom segmentu su bili bolji od kvalitetnog sastava Ferencvaroša. Domaći tim je početkom treće četvrtine sa dva uzastopna gola poveo 6:2 a najveću prednost imao je na startu poslednjih osam minuta. Posle gola Kalinića Vojvodina je vodila 8:3.Do kraja su gosti uspeli da ublaže poraz ali ne i da ugroze trijumf Vojvodine.