nikola-janovic_crna_gora
Crna Gora u četvrtfinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira u Londonu.
Crna Gora je danas u četvrtom kolu B grupe savladala Rumuniju 12:8 (3:1, 2:1, 3:2 i 4:4) i kolo pre kraja obezbedila plasman među osam najboljih.
To je drugi trijumf crnogorskih vaterpolista na turniru, nakon što su bili bolji i od Mađarske. Imaju i remi sa Srbijom i poraz od Sjedinjenih Američkih Država.
Rumunija je doživela treći poraz i praktično izgubila sve šanse za četvrtfinale.
Crna Gora je, nakon startnog vođstva Rumunije, sa četiri uzastopna pogotka početkom druge četvrtine stekla prednost od 4:1.
Razlika je u trećoj četvrtini iznosila četiri (6:2), a u poslednjem delu meča i pet golova (9:4, 12:7).
Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Aleksandar Ivović sa tri, po dva gola postigli su Aleksandar Radović, Nikola Janović, Vjekoslav Pasković i Boris Zloković, a jedan i Draško Brguljan.
U rumunskoj selekciji najbolji je bio Nikolae Diakonu sa tri, dva gola postigao je Tiberiu Negrean, a po jedan Aleksandru Matei, Kozmin Radu i Andrej Josep.
U B grupi, u 19 sati i 20 minuta igraće Mađarska i Velika Britanija, dok je za 20 sati i 40 minuta zakazan duel Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Crna Gora ce u petom kolu, u ponedeljak u 19 sati i 20 minuta, igrati sa Velikom Britanijom.