zvezda_posilipo

Zvezda se namučila protiv Monpeljea

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu francuski Monpelje sa 10:8 (3:4, 2:1, 3:1, 2:2) u utakmici trećeg kola B grupe Lige šampiona.
Izabranicima Dejana Savića ovo je bila druga pobeda u elitnom takmičenju, uz poraz u prvom kolu od hrvatskog Juga.
Zvezda je večeras morala da uloži mnogo truda i energije kako bi savladala francuskog šampiona.
Tek u drugom poluvremenu, pre svega zahvaljujući Andriji Prlainoviću i Boris Vapenskom, Zvezda je došla do vođstva i bodova.
Monpelje je tokom većeg dela prvog poluvremena bio bolji rival, a jedini koji je igrao na očekivanom nivou kod domaćina bio je golman Denis Šefik.
Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Prlainović sa četiri gola, a Vapenski je bio dvostruki strelac. Najbolji u gostujućem timu bio je Željko Kovačić sa tri pogotka.
Crveno-beli će u sledećem kolu, koje se igra 14. novembra, gostovati grčkom Olimpijakosu u Pireju.