waterpolo_ball
Juniorima Srbije bronzana medalja

Na Svetskom prvenstvu u Pertu juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju pobedivši selekciju Hrvatske 8:7 (0:2, 1:0, 4:4, 3:1).
Izabranici Dejana Savića su do bronze došli posle velike borbe i preokreta, jer je Hrvatska imala i tri gola prednosti u trećoj četvrtini.
Hrvatska je bolje počela utakmicu i već u prvoj četvrtini stekla dva gola prednosti, Srbija je polako hvatala ritam i u tvrdoj drugoj četvrtini postigla prvi gol.
U trećem delu viđena je prava goleada, po četiri gola sa svake strane, igrao se odličan vaterpolo i Hrvati su u poslednjučèetvrtinu ušli sa prednošću od 6:5.
Srbija je blistala u poslednjoj deonici, uspela da preokrene rezultat i obezbedi pobedničko postolje. Za titulu juniorskog prvaka sveta boriće se Italija i Mađarska.