vaterpolo reprezentacija u bazenuVaterpolisti Srbije osvojili Svetsku ligu

Vaterpolisti Srbije osvojili su danas trofej u Svetskoj ligi pošto su u finalu u Čeljabinsku, u Rusiji,
pobedili selekciju Mađarske sa 12:7 (4:3, 3:1, 2:2, 3:1).
Najefikasniji u redovima Srbije bili su Filip Filipović sa četiri, I Stefan Mitrović i Vanja Udovičić sa po tri gola.
Srbija je današnjim trifjumfom osvojila sedmu titulu u Svetskoj ligi.
Izabranici selektora Dejana Savića bili su u prednosti od prvog do poslednjeg minuta meča.
Srbija je odmah na početku povela golom Mitrovića, da bi Nikola Rađen i Udovičić tu prednost povisili na 3:1. Nakon toga, Mađari su uspeli da izjednače rezultat na 3:3, ali su izabranici Dejana Savića posle još jednog pogotka Udovičića ponovo stekli prednost.
Na početku druge četvrtine Srbija je došla do tri gola prednosti pogocima Mandića i Filipovića, a ta prednost zadržana je i na kraju te deonice.
Mađari su na početku drugog poluvremena smanjili rezultat na 7:5, ali je Mitrović nakon toga vratio prednost od tri gola. Do kraja tog dela igre golom Sivoša Mađari su još jednom zapretili, ali je to sve što su uspeli da urade u ovom meču. Golom Filipovića selekcija Srbije je u poslednju četvrtinu ušla sa 9:6.
Vaterpolisti Srbije sigruno su odigrali poslednju četvrtinu tako da je zadržala prednost i lako osvojila još jednu, sedmu titulu u Svetskoj ligi.
Bronzanu medalju osvojila je Crna Gora, koja je u meču za treće mesto savladala selekciju SAD sa 13:11 posle izvođenja peteraca.