radnicki ekipaRadnički posle preokreta bolji od Banjice

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca pobedili su danas u Beogradu ekipu Banjice sa 10:9 u 13, pretposlednjem kolu Prve A lige Srbije.
Izabranici Uroša Stevanovića su dobro otvorili utakmicu i poveli sa 2:0, ali su vaterpoliti Banjice potom zaigrali vrlo dobro.
Predvođeni odličnim golmanom Alenom Osmanović i trostrukim strelcem Mihajlom Repanovihem, vaterpolisti Banjice su preokrenuli meč u svoju korist i na poluvreme otišli sa vođstvom od 8:3.
Radnički se u nastavku meča probudio i postigao četiri gola u trećoj deonici, primivši samo jedan.
Ekipa iz Kragujvca je izjednačila u 27. minutu golom Dušana Marković, a konačan rezultat postavio je Đorđe Filipović.
Najefikasniji u Radničkom bio je kapiten Filip Filipović sa tri gola, Miloš Korolija postigao je dva, a Srđan Vuksanović, Miloš Miličić, Ivan Basara, Dušan Marković i Đorđe Filipović po jedan.
U ekipi Banjice, pored Repanovića koji je tri puta bio strelac, po jednom su se u strelce upisalo Mateja Asanović, Nikola Radulović, Vučićević, Aleksandar Andrejević, Draško Gogov i Nikola Radonjić.

Povezana vest:  Partizan zatražio odlaganje utakmice protiv Galatasaraja