Roma  CagliariRoma pobedila Kaljari za prvo mesto na tabeli

Fudbaleri Rome pobedili su danas na svom terenu Kaljari sa 2:0, u utakmici trećeg kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.
Najzaslužniji za pobedu Rome bio je Alesandro Florenci koji je u 10. minutu asistirao Matiji Destru kod gola, a tri minuta kasnije postigao je gol i postavio konačan rezultat.
On je gol posvetio svojoj 82-godišnjoj baki, koju je pozdravio popevši se na ogradu, zbog čega je dobio žuti karton.
Roma je sada prva na tabeli sa devet bodova, koliko ima i Juventus, ali je rimska ekipa prva na tabeli zbog bolje gol razlike. Crno-beli iz Torina su juče pobedili Milan sa 1:0 golom Karlosa Tevesa. Kaljari je pretposlednji, 19. na tabeli sa samo jednim bodom.
Sasuolo i Sampdorija odigrali su bez golova, a ranije danas Parma je pobedila Kjevo sa 3:2.
Večeras igraju još: Atalanta – Fiorentina, Udineze – Napoli, Palermo – Inter i Torino – Verona.

Povezana vest:  Mančester Siti odbio ponudu Liverpula koji je nudio zamenu Kerol-Tevez