Bayern Munich PaderbornBajern pobedio Paderborn, Šalke bolji od Verdera

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su večeras na svom terenu Paderborn sa 4:0, dok je Šalke sa 3:0 slavio u gostima protiv Verdera u utakmicama petog kola nemačke Bundeslige.
U borbi Bajerna i Paderborna za prvo mesto Bundeslige bolja je bila ekipa aktuelnog prvaka Nemačke.
Strelci za Bajern bili su Mario Gece u osmom i 78. minutu, Robert Levandovski u 14 i Tomas Miler u 86.
Ekipa Pepa Gvardiole bila je znatno bolji rival od Paderborna, koji je imao samo 30 odsto poseda lopte i pet udaraca ka golu Manuela Nojera.
Na meču u Bremenu između Verdera i Šalkea viđeno je dosta uzbuđenja, ekipe su imale pođednak broj šansi, ali su gosti iz Gelzenkirhena upisale prvu pobedu.
Šalke je na gostovanju slavio golovima Maksa Mejera u 48, Romana Nojštadera u 51. i Trankilja Barnete u 85. minutu.
Ajntraht iz Frankfurta odigrao je nerešeno 2:2 sa Majncom, za koji je Filip Đuričić nastupao do 60. minuta kada je zamenjen.
Majnc je u 41. minutu poveo golom Jonasa Hofmana, da bi samo tri minuta kasnije Šindži Okazaki udvostručio prednost.
Ipak, domaća ekipa je do poluvremena uspela da umanji zaostatak preko Aleksandera Mejera.
Konačan rezultat utakmice u Frankfurtu postavio je Haris Seferović u 82. minutu.
Hofenhajm je na svom terenu odigrao nerešeno sa Frajburgom 3:3, a gosti su meč završili sa desetoricom igrača na terenu.
Dvostruki strelac za Frajburg bio je Majk Franc u 31. i 33. minutu, dok je jedan gol postigao Vladimir Darida u 75. iz penala.
Golove za Hofenhajm postigli su Tarik Eliunusi u 44, Sebastijan Rudi u 63. i Janik Vestergard u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.
Posle nekompletnog petog kola, na čelu tabele je Bajern sa 11 bodova, a prate ga Hofenhajm i Majnc sa po devet.
Ostale utakmice petog kola Bundeslige igraće se sutra.

Povezana vest:  Sudija Larsen: Kristijano Ronaldo me najviše nervira